تبلیغات
سنگ نوردی و کوهنوردی - The Moon Cup کیت ضروری بانوان

The Moon Cup کیت ضروری بانوان

(مخصوص بانوان)

 

پریود زنان یک مسئله کاملا فیزیولوژیک بوده که منعی برای فعالیت های روزمره یک خانم ایجاد نمی کند ولی در فعالیت های ورزشی سنگین بهتر است سایر مداخلات دارویی و غیره به کمترین حد خود برسند. بانوان در زمان پریود با تجربه درد ،خون ریزی و... بیگانه نمی باشند ، اما این مشکلات در برنامه های سنگین ، شب مانی در کوهستان و تغییرات ارتفاع , سنگنوردی , غارنوردی , غواصی, مسافرتهای زمینی طولانی مدت و... خصوصا معضل عدم دسترسی به سرویس بهداشتی و آب گرم گاهی مشکل آفرین خواهد شد ، به یاد داشته باشیم که گاهی ورزش سنگین باعث عدم تخمک گذاری می شود که خود این مسئله دفع لخته را به همراه دارد و با افزایش سن نیز این مهم شایع تر می شود ، تحقیقات مستندی در خصوص تاثیر قرص های جلوگیری در ارتفاعات بالای 4000 متر که مورد تایید قرار گرفته باشند متاسفانه در دسترس نیست و عدم وجود آن هم کاملا بدیهی است .زمانی که پای درد و دل خیلی از کوه نوردان و هیمالیا نوردان می نشینیم اظهار میدارند که ایکاش میتوانستند با سیکل طبیعی خود و بدون استفاده و مداخلات دارویی اقدام به کوه نوردی نمایند .

واکنش ناشی از استفاده از قیف ادرار حداقل در بین بانوان کشور امیدوار کننده بود و یکی از مراکز پخش دارو و لوازم بهداشتی در تهران به شماره 88349295 با توزیع بروشوری از واردات قریب الوقوع نوعی از این دستگاه به نام فم –  پی  FEMPEE  اطلاع داده که حداکثردر اوایل سال آینده برای توزیع در داروخانه های تهران عرضه خواهد شد.

MOON CUP

photo

 

" زنان و پریود آنها " یکی از موضوعاتی است  که اکثرا" تمایل به جلوگیری از آنرا دارند ، رفتن به دستشوئی برای زنان در ارتفاع کاری است دشوار و بسیار دشوارتر است اگر پریود باشند ، همگی حوله و تامپون های بهداشتی را می شناسیم اما کمتر کسی در مورد  "Moon Cup" یا ظرف پریود چیزی شنیده ، اولین باری که در باره آن مطلبی خواندم در سایت UKClimbing.com بود و زنی به سایرین می گفت که چگونه هنگام پریود شرایط را در ارتفاع برای خود راحت تر کنند. این گزارش برای من جالب بود و آنرا دنبال کردم ، Moon Cup یک فنجان ازجنس سلیکون است که در دهانه رحم قرار می گیرد و درست مثل یک تامپون مایعات را جمع می کند و لازم است که هرازگاهی چند تخلیه و شسته شود و مجددا" مورد استفاده قرار گیرد. هنگام استفاده از آن به دلیل داشتن جنس لطیف و منعطف به هیچ وجه آنرا احساس نمی کنید ، استقاده از آن بسیار راحت است .

 مزایای این وسیله :

1-   همه چیز در این ظرف جمع می شود و مایعی برای نشست و یا نفوذ وجود ندارد.

2-  انتشار بو وقتیکه همه چیز محاصره شده وجود ندارد

3- در مقایسه با تامپون یا نوار بهداشتی به مدت طولانی تری نیاز به تعویض و یا تخلیه دارد (بستگی به شدت خونریزی شما دارد) مدت ایده آل برای عدم تعویض 12 ساعت می باشد.

4- خطر سندرم شوک سمی ناشی از استفاده از تامپون یا نوار بهداشتی را ندارد.

5- این ظرف فقط آنچیزی را که تولید شده جمع آوری می کند بنابراین تعادل طبیعی شما مختل 
نمی شود(آنچیزی که تامپون به همراه دارد)

6- پد کثیفی در کارنیست

7- هیچ پارچه یا پنبه کثیف آویزانی وجود ندارد

8- قیمت آن به پول ایران حدود چهل هزار تومان است ولی اگر ارزش تامپون و نواربهداشتی های خریداری شده در هر سال را با قیمت این ظرف مقایسه کنیم خرید آن بسیار بصرفه تر است

9-  ظرف پریود کاملا" قابل استفاده مجدد است و برای سالهای می توانید از آن استفاده کنید کافی است کمی به تامپونهای رها شده در طبیعت فکر کنید.

۱۰- در شرایط دشوار و عدم دسترسی به سرویس بهداشتی علی الخصوص هنگام تاریکی نیاز به رفتن به دستشوئی ندارید.

مضرات این وسیله :

1-   دوشیزگان از استفاده از این وسیله اکیدا" خودداری نمایند

2-  هنگام خارج کردن آن از بدن باید ریلکس باشید و به اینکار تسلط داشته باشید ، با تمرین این امکان فراهم می شود.

3- تخلیه آن در اماکن عمومی و یا طبیعت کار چندان خوشایندی نیست زیرا لازم است که آنرا قبل از استفاده بشوئید ، اما اگر دستمال مرطوب یا یک بطری کوچک آب همراه داشته باشید مشکلی بوجود نخواهد آمد.

بطور کلی کسانی که از این وسیله استفاده کرده اند راضی می باشند و قصد ندارند به دوران استفاده از محصولات بهداشتی متداول برگردند و باید از کسی که این دستگاه را تولید کرده سپاسگزار بود.تاریخچه استفاده از ظرف پریود به دهه سال 1930 برمی گردد و فروش تجاری آن در همان محدوده زمانی که تامپون و نوار بهداشتی تولید شد آغازگردید ، در دوران اولیه بعد از عصر ویکتوریا صحبت در مورد محیط واژینال زنان چندان شایسته نبود و هنوز بعد از گذشت حدود نه دهه از آن زمان شاهد شناور بودن تامپونها و نوارهای بهداشتی در کاسه توالتها هستیم اما استفاده از moon cup موجب غلبه بر این مشکل شد و زنان روشنفکر از آن استقبال کردند.

طریقه استفاده :

 

 انجمن پزشکی کوهستان
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 2 بهمن 1390 توسط امیرحسین افشونی

ابزار رایگان وبلاگ